Android emulátor

Z Android Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Nabízí se více možností. Každá má své pro a proti. Začneme tou jednodušší:


Skoro emulátor, jen na efekt[editovat]

Flashový emulátor Androida od T-Mobile (pro jeho spuštění na uvedených stránkách vyberte v menu položku Emulator). Neinstaluje se, nerozbaluje, prostě se okamžitě spustí v internetovém prohlížeči. Nevýhodou je že je to spíše jen interaktivní animace než plnohodnotný emulátor. Nespustíte si v tom žádnou jinou aplikaci než ty předdefinované, a ani ty nefungují zcela. Mnohá tlačítka jsou záměrně neaktivní, či vstupní pole nereagují, navzdory snaze autorů napodobit prostředí androida co nejlépe, může se tato flashová kopie chovat trochu jinak než u skutečného telefonu. Nicméně výhodou zůstává, že i tímto nedokonalým emulátorem získáte rychlý rámcový přehled o prostředí telefonu.

Skutečně plnohodnotný emulátor Androida[editovat]

Druhou možností je perfektní emulátor z vývojářského kitu platformy Android, který se chová naprosto přesně jako android na mobilním zařízení. Lze jej získat stažením balíku Android SDK (pod odkazem naleznete i podrobné návody k instalaci). Díky tomu, že se jedná o skutečného androida, nejste v něm nijak omezeni, můžete instalovat i další aplikace a všechny prvky jsou aktivní jako na skutečném telefonu.


Návod k instalaci a spuštění emulátoru, krok za krokem:[editovat]

  1. stáhni si poslední verzi Android SDK (je to balíček ZIP), hledej odkaz "Install Android SDK for Windows" zde, na stránkách pro vývojáře
  2. rozbal zip archiv kamkoliv uznáš za vhodné ale musíš si pamatovat kam si to rozbalil (rozbalíme tedy archiv například do složky c:\android)
  3. použij v nabídce Start položku Spustit.., do okénka napiš příkaz cmd a potvrď. Otevře se příkazový terminál, a někde nahoře bliká textový kurzor, zadej tedy postupně příkazy:
  4. příkaz c: potvrď klávesou enter, další příkaz cd "c:\android\tools\" ... oběma si nastavil aktivní disk a složku, pokud složka tools není přímo ve složce android, zkus ji najít pomocí průzkumníka, a podle toho cestu uprav (je možné že si tam při rozbalování vytvořil nějakou složku navíc, o nic nejde prostě ji jen do cesty doplň např. c:\android\cojavim\tools\)
  5. vytvoř virtuální android zařízení (android virtual device, dále jen AVD) příkazem: android create avd -n cupcake -t 2
  6. no a nakonec spusť samotný emulátor vytvořeného virtuálního zařízení (které jsme pojmenovali "cupcake") příkazem: emulator -avd cupcake
  7. ... kdykoliv budeš chtít ten samý emulátor později spustit, jen zopakuj kroky 3., 4., 6.