T-Mobile Pulse

Z Android Wiki
Přejít na: navigace, hledání

T-mobile pulse.jpg
T-Mobile Pulse

Cena 7799 Kč
V ýrobce Huawei Communication Technologies člen skupiny Huawei Technologies
Operátor T-Mobile
Dostupnost v ochodech T-Mobile
Displej 3.5" dotykový displej s rozlišením HVGA (320x480) a 65 tis. barev
Fotoaparát 3.2 megapixel s autofokusem
Operační systém Android 1.5 Cupcake
Ovládání dotyková obrazovka
potvrzovací tlačítka
Procesor Qualcomm MSM7200A 528MHz
Vestavěná paměť 192 Mb
Paměťová karta microSD 2Gb v telefonu, max.16 Gb
Síť HSDPA 7,2Mbps / HSUPA 5,76Mbps, GSM /GPRS/EDGE
GPS ano
Pohotovostní doba až 300 hodin
Doba hovoru až 210 minut
Rozměry 116 x 62,5 x 13,6 mm
Váha 135g

T-Mobile Pulse byl představen 3. září na berlínském veletrhu IFA 2009 jako třetí mobil operátora T-Mobile s operačním systémem Android. Tvůrcem mobilu je čínská společnost Huawei Technologies, která už představila jeho variantu Huawei 8230 na CommunicAsia 2009 Expo.
Je to první představený telefon, co má velikost displeje větší než 3.2" a to 3.5", ale má stejné rozlišení HVGA (320x480). V jeho útrobách pracuje stálice Android telefonů Qualcomm MSM7200A. Telefon se začal prodávat v prosinci 2009 v síti mobilního operátora T-Mobile za 7999 Kč. Cena se může lišit podle tarifu.

Poslední verze softwaru je B118SP01, ke stažení na stránkách T-Mobile.

Další fotky[editovat]

T-mobile pulse2.jpg T-mobile pulse3.jpg

Externí zdroje[editovat]

Technické parametry - Hardware[editovat]

Displej[editovat]

Kapacitní displej má úhlopříčku 3.5" (~ 9 cm) a je typu TFT, a dokáže zobrazit 65 000 barev. Displej reaguje na dotyk prstů, nemusí se proto používat stylus, který ani není součástí balení. Obraz displeje je složen z 480 x 320 pixelů (bodů). Kromě číselného označení se používá i údaj HVGA. Displej je možné sledovat na výšku i šířku - telefon sám pomocí g-senzoru otočí displej podle potřeby hned po naklonění telefonu.

Procesor[editovat]

T-Mobile Pulse je vybaven procesorem Qualcomm 7200A s frekvencí 528 MHz, integruje v sobě 3G sítě různých operátorů. Pomocí softwaru umí Pulse číst i Javu ale normálně telefon používá Dalvik VM od Androidu. Java a Dalvik jsou sice kompatibilní ale ne procesorově.

Klávesnice[editovat]

T-Mobile Pulse má integrovány tři typy rozložení klávesnice - QWERTY, 12-cti tlačítkovou klávesnici a standartní telefonní klávesnici. Mezi nimi můžete snadno přepínat. Podle nastavení můžete softwarovou klávesnici zobrazit po kliknutí na jakéhokoliv textové pole.

Ve spodní části telefonu jsou umístěna 4 tlačítka, mezi kterými je vložen trackball. Tlačítka mají funkci - příjmutí hovoru (zelené tl.), návrat do menu (menu tl.), návrat o jednu úroveň zpět (domů/zpět), úplné ukončení aplikace (červené tl.). Toto tlačítko si můžete upravit v základním nastavení podle potřeby, a můžete si vybrat až z 5 funkcí. 5-ti směrný trackball je zkalibrovaný přesně tak, aby pohyboval např. webovou stránkou takovou rychlostí jako pohybujete s trackballem.

Na pravé straně telefonu se nachází spoušť fotoaparátu a regulátor hlasitosti. Na levé straně telefonu je tlačítko vypnutí telefonu, a slot pro paměťové karty MicroSD s možností použítí HC (High-Capacity)

Audio/zvuk[editovat]

V horní části telefonu nad displejem se nachází první reproduktor, další se nachází na zadní straně telefonu dole. Místo 3,5mm jacku Pulse používá 2,5mm, v balení je ale přibalená redukce. Pomocí této redukce můžete připojit sluchátka s konektorem typu 3,5mm. Pulse dokáže přehrávat hudební soubory ve formátech MP3, AAC, AAC+, AMR, WMA, MPEG4, WAV, MIDI, Real Audio.

Fotoaparát[editovat]

T-mobile Pulse má zabudovaný fotoaparát s rozlišením 3.2 megapixelů. Jako u ostatních telefonů chybí optický zoom, ale v tomto případě stačí digitální, s automatickým ostřením. U telefonu je možné nahrávat video v rozlišení 480 × 320 s možností nižší kvality pro odeslání jako MMS nebo e-mailem. Pulse dokáže přehrávat videa formátů jako jsou MP4, 3GPP, MPEG4 ale dokáže i streamová např. ze serveru Youtube (H.263), pro tuto webovou službu se v mobilu nachází software přímo pro přehrávání videí.

Paměť[editovat]

V T-Mobile Pulse lze použít paměťovou kartu microSD, která může mít velikost zatím až 16 GB, v telefonu je od výrobce dodávaná microSD karta o velikosti 2 GB.

Baterie[editovat]

Pulse vybaven akumulátorem Li-Pol s kapacitou 1500 mAh. Doba hovoru je 210 minut (3,5 hod), a maximální pohotovostní doba je 300 hodin (12,5 dne). Vzhledem k datovým přenosům a podsvícení rozměrného displeje se ale tato doba může značně zkrátit, proto je vhodné pokud aktuálně nepotřebujete stahovat/odesílat data, používat pouze 2G síť a snížit úroveň podsvícení displeje, resp. zkrátit dobu podvícení displeje.

Akcelerometr[editovat]

Neboli tzv. pohybový senzor, který dokáže rozpoznat směr otáčení a naklápění telefonu. Senzor se používá pro pohodlnější používání funkcí internetu přehrávaní videí a focení. Pomocí aplikací z Android marketu ho lze využít například ke kompasu nebo vodováze atd... funkcí je mnoho.

Wi-Fi (WLAN)[editovat]

Pomocí tohoto bezdrátového připojení (Wi-Fi 802.11 b/g) se snadno můžete připojit v místech, kde je dostupná Wi-Fi síť. Oproti 3G/2G připojení Wi-Fi obecně má lepší propustnost dat. Wi-Fi síť může být veřejná (nezabezpečená), nebo zakódovaná - pak pro přihlášení do ní, musíte znát přihlašovací údaje.