Často kladené dotazy (Operační systém Android)

Z Android Wiki
Přejít na: navigace, hledání

You could definitely see your lskils within the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who aren't afraid to mention how they believe. At all times go after your heart. Experience is a good school, but the fees are high. by Heinrich Heine.

Selamlar aynı sorun şu anda bendede emvcut.İlk aldığım zamanlarda herşey normaldi.(Bu arada 1,5 ay oldu alalı.Daha sonraları kendiliğinden aynı sizinki gibi aramalara ekrandan cevap veremez oldum.Bende ayrıca alarm e7aldığında aynı şekilde tuş kilidini ae7madan ekrandan işlem yapamıyorum.Sanırım ikisi aynı problem yani biri hallolduğunda diğer sorunda ortadan kalkacak.Format attım,bişey değişmedi.Bazen dfczeliyor,bazen genelliklede e7alışmıyor ekran.Sorunu siz nasıl hallettiniz?cevap yazarsanız sevinirim.Servise vermek istemiyorum,ne kadar kalacağı vede sorunu e7f6zecekleri belli olmadığı ie7in


Source(s): Android solutions


Práva root[editovat]

Co je to root? Co získáme s právy roota?[editovat]

Je to něco jako administrátor ve Windows. Ve zkratce se jedná o neomezený přístup k zařízení, získáme nadvládu nad zařízením a proto by měl každý vědět, co vlastně dělá a co povoluje. Je možné dostat přístroj do nepoužitelného stavu. Více o tom pojednává článek na wiki.


I just have to tell you're a genius man!. I'm nwitiag for everything to work 100% on the HD because I had good experiences but I see that everything takes a lot. Without having tested this version I have to congratulate you on this huge advance.Best regards.

  ²  ¼ ½  ½   ½ ¾ ²    ³ ¾   ¹   sorces ½  ¼            ¼ ¾    ½   ²           ¾     -  ¾ ²     ² ½ ¾   ½  ²  didn't ²    ½      ¾ ¾   ¾ ²         ,   ¾   ²     ¾


Source(s): Android solutions


Co je to bootloader?[editovat]

Je to část kódu, který běží před spuštěním operačního systému (OS). Obvykle obsahují několik způsobů, jak spustit jádro OS, a také obsahují příkazy pro ladění nebo modifikování jádra OS.


Source(s): Android solutionsCo je to SPL a radio?[editovat]

odpoved: co je SPL

Stručně řečeno SPL (=Second Program Loader) je to prvních 512 KB flash paměti telefonu. Je to něco jako složitější zavaděč, který je zaváděn jednodušším zavaděčem, který se nazývá IPL (Initial Program Loader). SPL je bohužel často středem všech potíží, které máme pokud chceme získat práva roota na našem telefonu. Přes SPL je možné nabootovat do jakéhokoli systému i přes USB kabel a tím jednoduše manipulovat s telefonem.

RADIO je balík s firmwarem pro WiFi, GSM modul a Bluetooth. Je to druhá ze dvou věcí, při jejíž manipulaci můžeme telefon uvést do nefunkčního stavu.

Pro zajímavost dále se ve flash paměti telefonu nachází další části jako recovery, data, system: RECOVERY - této části se nachází vše co se týká systému, který běžně při používání telefonu máte nabootovaný. Velikostí je 170 MB a vejde se tam jakákoli běžná varianta Androidu, které se povalují po internetu. Tato část flash paměti je připojena jen pro čtení a žádný program do ní nemůže zapisovat, alespoň pokud nemáte roota, který by provedl remount.

DATA - Přibližně stejnou velikost má i část s daty uživatele, kam si aplikace ukládají svá nastavení. Je to část paměti, kde je povolený zápis a krom nastavení tu je všechno co si aplikace neodloží na SD kartu. Instalují se sem také aplikace, které si stáhnete z Marketu nebo i jinak. Na rozdíl od aplikací, co jsou v části paměti se systémem, jdou odinstalovat. S datovou částí flash paměti souvisí i pojem wipe. Ten uvede datovou část do určitého výchozího stavu. Společně s tím se ještě vymaže část flash paměti s cache javovského virtuálního stroje, která má asi 128 MB. Právě wipe je potřeba udělat před změnou systému za jiný. Není to nutné u všech, ale pokud to neuděláte když máte, tak některé aplikace to neustojí. Teoreticky by šlo upravit SPL tak, aby si ukouslo ze systémové části pár MB a dalo je do části s daty. Běžná velikost systému se pohybuje kolem 100 MB, některé ROMky mají i 60 MB, takže se tam 70 až 110 MB jen tak válí.

SYSTEM - V této části se nachází vše co se týká systému, který běžně při používání telefonu máte nabootovaný. Velikostí je 170 MB a vejde se tam jakákoli běžná varianta Androidu, které se povalují po internetu. Tato část flash paměti je připojena jen pro čtení a žádný program do ní nemůže zapisovat, alespoň pokud nemáte roota, který by provedl remount.

Převzato z článku na Root.cz


Source(s): Android solutions


Tipy a triky[editovat]

Jak vložit další řádek při psaní SMS ?[editovat]

Je to často vytýkaná věc, neboť stlačením ENTER klávesy se SMS odešle! Na další řádek přejděme současným stlačením SHIFT + ENTER.


Source(s): Android solutions